O nás

 

Když příběh píše sám život

Naši rodinnou firma se od roku 2001 zabývá výrobou městského mobiliáře,  který dodáváme do měst a obcí po celé České republice i v zahraničí. V roce 2024 jsme přišli s nápadem využít naše know-how právě s výrobou městského mobiliáře a celé naše zázemí a začít vyrábět také zahradní nábytek. A tak přicházíme s první kolekcí zahradního nábytku a s kolekcí venkovních květináčů. 

 o_nas3
Urbania_stojan iks_22_09_20_2-3 (8 of 18)

Zlaté české ručičky

Výroba městského mobiliáře i zahradního nábytku Urbania probíhá pod jednou střechou, pod rukama těch stejných zkušených řemeslníků u nás v dílně na Jižní Moravě. Všechny zkušenosti s výrobou městského mobiliáře, které jsme za těch 23 let nasbírali, jsou díky tomu promítnuty v DNA všech našich produktů.  Našim cílem je zanechat po sobě na tomto světě kus poctivé práce a ne jen hromádku smetí. Chceme přinést nábytek, který bude svým majitelům sloužit celý život. Jedinou možnou cestou jak dosáhnout dlouhé životnosti venkovního nábytku, který je vystaven těžkým povětrnostním podmínkám, je dělat všechno pořádně, na ničem nešetřit a nic neodfláknout. Stvořit dokonalý produkt nejen svým vzhledem, ale především svým zpracováním, je pro nás obrovským potěšením. To je to, co nás baví.

 

Děláme design, ne designovky

Neděláme žádné nesmyslné designovky, co jen dobře vypadají. Navrhujeme produkty především s ohledem na jejich funkční hodnotu. Tvar produktu má vycházet tou nejúpřímnější cestou z jeho funkce. Baví nás však nejen celý proces designu, ale také samotná výroba. Milujeme práci s masivem a chováme velký respekt k tomuto materiálu. U nás nikdy nenajdete produkt, kvůli kterému musel být pokácen strom z pralesa. Žádný teak, ale náš evropský akát. To je naše cesta. Nepodporujeme kácení pralesů a nepodporujeme neekologické dovážení materiálu přes půl zeměkoule.

Tvoření poctivých produktů s ohledem na životní prostředí je naší podstatou, to nám dává smysl a nesmírně si vážíme každého, kdo nás v tom podporuje.

 Urbania_stojan iks_22_09_20_2-3 (8 of 18)